سیصد و پانزدهمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با حضور حمزه شکیب، رئیس شورای مرکزی، اقبال شاکری نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس وهمچنین حضور حداکثر اعضا به صورت حضوری و برخط، برگزارشد.

پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ساعت 16:24  | 1 بازدید الهام بايرامي

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، حمزه شکیب، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در سیصد و پانزدهمین نشست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه این شورا در دوره نهم از فضای ملتهب گذشته خارج شده و گام های مفید و موثری در راستای منافع جامعه مهندسین و به طریق اولی، منافع ملی برداشته است، گفت: دستور کارهای انجام شده دوره نهم شورای مرکزی را به دو بخش ایجاد شفافیت و ارتقا و تقویت مهارت اعضای سازمان در امور کاری، تقسیم کردیم.

🔹وی ادامه داد: در راستای اجرایی شدن شفافیت در سازمان نظام مهندسی ساختمان، اقدام به طراحی و پیاده سازی سامانه یکپارچه کردیم که طبق آخرین اطلاعات، روند انجام به خوبی پیش رفته است و پیش بینی می کنیم تا 2 هفته آینده نتیجه نهایی آن در دسترس باشد. این در حالی است که طبق بررسی و اعلام شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان حدود یک تا یک و نیم ماه آینده می توانیم این سامانه یکپارچه را در اختیار اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان در کل کشور قرار دهیم.

🔸شکیب با اشاره به اینکه این سازمان بالغ بر 600 هزار عضو دارد که برای ارتقای مهارت های آن ها در بعد آموزش، برنامه ریزی کرده ایم، افزود: برای نخستین بار شورای مرکزی به طور مستقیم و البته به تبع آن سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها اقدام به برگزاری برنامه های علمی – آموزشی کردند که بازتاب بسیار خوبی تاکنون داشته است و ادامه می یابد. در ایام کرونا به دلیل محدودیت های الزامی، برگزاری این دوره ها با تعویق رو به رو شد.

🔹رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر اینکه هرآنچه تاکنون بدست آوردیم نتیجه همدلی و همکاری متقابل اعضای این سازمان بوده است، اظهار داشت: اکنون ارتباط مطلوب و سازنده ای میان سازمان نظام مهندسی ساختمان با وزارت راه و شهرسازی و البته مجلس شورای اسلامی وجود دارد که باید از این فرصت جهت برطرف کردن مشکلات جامعه مهندسین و اعتلای روزافزون منافع اعضای این سازمان، استفاده کنیم.

🔸به گفته این مقام مسئول، یکی از اصلی ترین اولویت های این شورا در دوره نهم، تبدیل کردن سازمان نظام مهندسی ساختمان در قامت یک مرجع اصلی و تاثیرگذار در صنعت ساختمان است. به این معنا که نقش این سازمان تنها به یک نهاد نظارتی محدود نشود و در حوزه های تولید فناوری، ایده پردازی، تحول گرایی و ... در صنعت ساختمان کشور، ورود کرده و نقش آفرینی کند.
وی توضیح داد: در دوره نهم شورای مرکزی اقدامات موثری در زمینه توسعه روابط بین المللی سازمان نظام مهندسی ساختمان با همتایان بین المللی خود شکل گرفته که در حال افزایش است. در همین راستا ضمن میزبانی از هیاتی از مهندسان پرتغالی در دی ماه امسال، برای همکاری مشترک به ارمنستان دعوت شده ایم.

ارسال دیدگاه :